Panel logowania
Login:
Hasło:

Wydobycie i zastosowanie niklu

Strona główna -> Baza wiedzy -> Wydobycie i zastosowanie niklu

Wydobycie i zastosowanie niklu

Nikiel jest w Polsce bardzo szeroko dostępny z wielu różnorodnych powodów. Po pierwsze dlatego, że jest on na terenie naszego kraju w dużym stopniu obecny. Przykładem tego jest między innymi miejscowość Szklary, w której nikiel jest wydobywany na bardzo szerokim polu. Ponadto nie da się także ukryć, że w związku ze sporymi pokładami niklu na obszarze Polski, można także i dostrzec spore jego zastosowanie w rozmaitych branżach.


Nikiel stanowi istotny surowiec zwłaszcza w dziedzinach przemysłowych. Dokładniej rzecz biorąc, okazuje się on niezwykle ważny w branży samochodowej. To więc sprawia, że w konsekwencji, raz zużyte oraz wykorzystane elementy i części niklowe pochodzące z naszych pojazdów mogą zostać bez trudu przeznaczone do punktów skupowych, gdzie odbędzie się ich dalsze przetwórstwo. W procesie recyklingu nastąpi ich obróbka techniczna, w wyniku której zawarta ilość niklu zostanie odzyskana i będzie mogła funkcjonować w innych postaciach.

 

Źródło: http://www.uniqmetal.pl/indywidualni/ceny-skupu/elektronika/elementy-elektronik.html

Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Nikiel jest bardzo ciężki do wyeliminowania. Jest bardzo kłopotliwy i może powodować alergię i uczulenia.

Pełny artykuł: Alergia na nikiel
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
  Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku. W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jak

Pełny artykuł: Skup niklu