Panel logowania
Login:
Hasło:

Stopy niklu

Strona główna -> Baza wiedzy -> Stopy niklu

Stopy niklu
Skup niklu jest w Polsce bardzo rozpowszechniony ze względu na szerokie użycie niklu w wielu istotnych branżach naszego przemysłu. Przede wszystkim warto bowiem stwierdzić, że jest on stosowany na bardzo szeroką skalę zwłaszcza w dziedzinie przemysłu samochodowego. W związku z tym więc konieczną kwestią jest to, aby pamiętać, iż wykorzystywane do produkcji części samochodowych elementy pokrywane niklem można później, po ich zużyciu czy też zepsuciu oddać do skupu. Tam w dodatku dostaniemy za nie także i solidne wynagrodzenie.

Nikiel jest pierwiastkiem chemicznym, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w dziedzinie przemysłu samochodowego ale także okazuje się on niezwykle ważnym surowcem stosowanym jako pokrycie nieszlachetnej formy żelaza czy też stali. Ponadto znajduje on także wykorzystanie przede wszystkim i przy produkcji oprawek o okularów oraz także taniej biżuterii. Wchodząc w skład stopu z miedzią, nikiel jest używany do wytwórstwa monet.

Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Nikiel jest bardzo ciężki do wyeliminowania. Jest bardzo kłopotliwy i może powodować alergię i uczulenia.

Pełny artykuł: Alergia na nikiel
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
  Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku. W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jak

Pełny artykuł: Skup niklu