Panel logowania
Login:
Hasło:

Skup niklu

Strona główna -> Baza wiedzy -> Skup niklu

Skup niklu

 

Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku.

W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jako stopowy dodatek do stali specjalnych. Wykorzystuje się go do produkcji monet, narzędzi chirurgicznych, powłok ochronnych na inne metale. Na rynku funkcjonuje wiele skupów niklu, gdzie oddać można przedmioty z zawartością omawianego pierwiastka.

 


Jeśli posiadasz rzeczy, które zawierają w sobie nikiel, a są zużyte lub kompletnie ich nie potrzebujesz - można oddać je do skupu metali. Nie ma sensu trzymać bowiem niepotrzebnych rzeczy w domu, garażu czy piwnicy - gdyż zajmują tam tylko niepotrzebnie miejsce. Skup niklu jest popularny, bowiem pierwiastek znajduje szerokie zastosowanie (przede wszystkim w przemyśle) i okazuje się wysoce przydatny. W specjalnych punktach złomu można go oddać, gdzie poddany zostanie procesowi recyklingu i oczywiście ponownie wykorzystany. Oddawanie metali do skupu to z jednej strony możliwość skutecznego i sprawnego pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, a z drugiej strony możliwość uzyskania należności finansowej. Jasno trzeba sobie powiedzieć, że jest to też przejaw troski o otaczające nas środowisko.


Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Nikiel jest bardzo ciężki do wyeliminowania. Jest bardzo kłopotliwy i może powodować alergię i uczulenia.

Pełny artykuł: Alergia na nikiel
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów różnorakich, obecnych w otaczającej nas przyrodzie pierwiastków chemicznych jest nikiel.

Pełny artykuł: Nikiel i jego zastosowanie w przemyśle