Panel logowania
Login:
Hasło:

Nikiel i jego zastosowanie w przemyśle

Strona główna -> Baza wiedzy -> Nikiel i jego zastosowanie w przemyśle

Nikiel i jego zastosowanie w przemyśle
Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów różnorakich, obecnych w otaczającej nas przyrodzie pierwiastków chemicznych jest nikiel. W Polsce jest on bardzo popularnym surowcem. Jego wydobywanie odbywa się na terenie naszego kraju przede wszystkim w miejscowości Szklary.  W związku z dużym zainteresowaniem tym właśnie materiałem, nikiel wielokrotnie wchodzi w skład szerokiej oferty skupowej.

Skupy proponują za nikiel stawki takie, jakie obowiązują ogólnie na rynku surowców. W każdym razie, niezależnie od postaci w jakiej nikiel otrzymujemy, zawsze cieszy się on powodzeniem wśród rozmaitych placówek skupowych. Bardzo rozległe jest też jego zastosowanie w przemyśle. Generalizując, można bowiem stwierdzić, że świetnie przydaje się we wszystkich niemal branżach, sprawiając, że jest wytrzymały, wydajny i bardzo stabilny.

Nikiel wykorzystywany jest do wytwórstwa oprawek okularów oraz niedrogiej stosunkowo biżuterii.  Ponadto nikiel stanowi warstwę pokrywającą dla żelaza oraz stali – to jest tak zwana elektroliza.

Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Nikiel jest bardzo ciężki do wyeliminowania. Jest bardzo kłopotliwy i może powodować alergię i uczulenia.

Pełny artykuł: Alergia na nikiel
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
  Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku. W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jak

Pełny artykuł: Skup niklu