Panel logowania
Login:
Hasło:

Nikiel - jeden z najbardziej rozpowszechnionych metali

Strona główna -> Baza wiedzy -> Nikiel - jeden z najbardziej rozpowszechnionych metali

Nikiel - jeden z najbardziej rozpowszechnionych metali
Nikiel to w Polsce jeden z najbardziej rozpowszechnionych metali. W głównej mierze wynika to z faktu, że na terenie naszego kraju istnieje miejscowość Szklary, gdzie nikiel jest wydobywany na skalę masową. W gruncie rzeczy, mimo tego, że o niklu mówi się na ogół stosunkowo niewiele, warto jest podkreślić, że metal ten wykorzystywany jest w przemyśle w bardzo szerokim zakresie.

Po pierwsze chodzi bowiem o to, że nikiel stanowi niezwykle istotny komponent w sferze przemysłu samochodowego. W związku z tym więc jest on bardzo pożądanym surowcem między innymi w placówkach skupowych. Jeżeli więc dysponujesz zużytymi częściami samochodowymi, na których znajduje się pewna zawartość niklu, nie wyrzucaj ich na śmietnik, ale przekaż skupom metali.

Tam z niklu zrobiony zostanie pożytek ponieważ nikiel poddany zostanie przeróbce technicznej i procesowi recyklingu. To więc sprawi, że nikiel będzie można ponownie używać i to w zupełnie innej niż dotychczas postaci.

Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Nikiel jest bardzo ciężki do wyeliminowania. Jest bardzo kłopotliwy i może powodować alergię i uczulenia.

Pełny artykuł: Alergia na nikiel
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
  Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku. W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jak

Pełny artykuł: Skup niklu