Panel logowania
Login:
Hasło:

Alergia na nikiel

Strona główna -> Baza wiedzy -> Alergia na nikiel

Alergia na nikiel

Nikiel jest piątym co do częstotliwości występowania pierwiastkiem na ziemi. Jest on bardzo wyjątkowym, lecz niestety kłopotliwym pierwiastkiem. Często przyczynia się do powstawania uczuleń, które ciężko zdiagnozować i wyleczyć. W większości przypadków alergie dotyczą dziewczyn i kobiet, które częściej narażone są na styczność z tym pierwiastkiem, nosząc pierścionki, kolczyki i inne biżuterię. Ale nie wystarczy przestać noszenia tych rzeczy, aby pozbyć się zagrożenia. Nikiel występuje również w długopisach, nożyczkach, kluczach i tym podobnych rzeczach. Alergii towarzyszy najczęściej zapalenie skóry i spojówek. Dodatkowo może pojawić się astma oraz zapalenie śluzówki nosa. Stosując leczenie, musimy użyć odpowiednich maści i kremów, by pozbyć się uczulenia miejscowego. Powinniśmy również jak najbardziej starając się wyeliminować przedmioty, które codziennie używamy, a przyczyniają się do rozpowszechniania alergii.  

Warto przeczytać

Proces galwanizacji polega na pokrywaniu powierzchni różnych produktów powłoką zabezpieczającą je przed ścieraniem i korozją. Popularnym rodzajem galwanizacji jest niklowanie. Najczęściej wykorzystywane jest ono do zabezpieczania stali. Na czym

Pełny artykuł: Galwanizacja niklem
Jeżeli jesteś wrażliwy na występowanie niklu, powinieneś zwracać uwagę co jeść i unikać produktów, które zawierają więcej tego pierwiastka.

Pełny artykuł: Nikiel w żywności
  Nikiel (symbol: Ni) to pierwiastek chemiczny, który odkryty został w 1751 roku. W układzie okresowym zalicza się do grupy metali przejściowych. Jest on srebrzystobiały, odporny na ścieranie. Nikiel jest wykorzystywany jak

Pełny artykuł: Skup niklu
Jednym z najbardziej rozpowszechnionych rodzajów różnorakich, obecnych w otaczającej nas przyrodzie pierwiastków chemicznych jest nikiel.

Pełny artykuł: Nikiel i jego zastosowanie w przemyśle